ÇEKİ DEMİRİ TAKTIRMA İŞLEME SÜRECİ

Çeki Demiri Montaj

      Sakarya , Kocaeli ve Çevre İllerde  Çeki demiri taktırmaya karar verip bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde işlemleriniz başlamış demektir. Tarafımızca aracınıza montajı yapılacak çeki demirinin belgelerinde sıkıntı olmadığını standartları uyduğunu garanti etmekteyiz. Daha sonra araca çeki demirinin montajı sağlanır, Elektrik tesisatının kurulumu bağlanması  bütün işlemler tarafımızca halledilir Yüksek modelli araçlarda göstergede Arıza lambası yakmaması için tercihen modül montajı ve tanıtılması işlemi uygulanmaktadır (Arıza lambası yakmasının sebebi çeki demiri elektrik tesisatının direkt montaj yapılıp karavan stop sinyallerinin led olmamasıdır. Normal ampuller yüksek voltaj çekerek aracın ampul kesik arızasına neden olurlar). Daha sonra çeki demiri ile gelen belgeler tarafımızca alınarak proje çizimi gerekli evrak işleri yapılır Araç uygunluk belgesi çeki demiri homologasyon belgeleri tarafımızca ayarlanır Proje ve evrakların hepsi ayarlanır. Bu esnada Çeki Demiri montajı bitmiş araç  Araç Kontrol merkezine tarafınızca götürülüp (AKM) Yetkililer tarafından montajının uygunluğu kontrol ettirilir . AKM Ücreti = 460 TL. Bu aşamadan sonra size kalan notere gidip 230 TL karşılığında çeki demirini ruhsata işletmektir. Bütün Bu işlemler 1 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Noterde ruhsat yaprağı değişimi yapılmaktadır (Bu işlem için ruhsat sahibi ve ya ruhsat sahibi tarafından vekalet gerekmektedir). Aracınız  AKM onayından geçtikten sonra noterde çeki demirini ruhsata işlemek için 30 gün süreniz bulunmaktadır eğer bu süreyi aşarsanız çeki demirini işletmek istediğinizde  belirli bir ceza ödemek durumunda kalacaksınız. Çeki demiri taktırma ve işletme işlemi başından sonuna kadar bu kadar sürmektedir.  Aklınıza takılan sorularınız problemleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimizi Kocaeli (İzmit) , Bursa, Edirne , Zonguldak gibi çevre illere vermekteyiz. Çeki demir projesi için irtibata geçiniz.En Uygun Çeki demiri paket fiyatları için iletişime Geçin.

 

masına gelerek aynı gün içerisinde zahmetsiz çeki demiri montajını ve diğer çeki demiri işlerinizi halletmekteyiz.

Çeki demiri noter ücreti çeki demiri süreci çeki demiri taktırma işlemleri çeki demiri rusata nasıl işlenir demir çeki çeki noter ücreti ne kadar

05320568649

ÇEKİ DEMİRİ TAKTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

      Çeki demirleri 2 tip olarak sınıflandırılır .  Sabit Çeki demiri Anahtarlı Çeki Demiri , Sabit ve anahtarlı çeki demirleri arasında ki en temel fark  Görüntü şıklık ve pratik söküm kolaylığıdır. Sürekli topuzu takıp çıkaracaksanız ve ya topuz ile  karavan çekmediğiniz zamanlarda gezmek istemiyorsanız anahtarlı modeli seçmenizde fayda vardır. Anahtarlı model sabit modele göre fiyat olarak biraz daha pahalıdır. 

      Daha sonra Karavanınızı aldığınız yer ile iletişim halinde bulunup elektrik tesisatının 13 pin mi 7 pin mi olacağı konusu üzerinde muhakkak durmalısınız kullanım amacınıza göre ekstra araç gereç elektronik cihaz çalıştırma gerekecekse 13 pin elektrik tesisatı seçmenizde fayda bulunmaktadır. Karavan firmasının da onayını alarak sadece stop sinyal ve fren  tertibatı çalıştıracaksanız 7 pinli elektrik tesitatı çeki demiriniz için uygun olacaktır.

      Bir diğer husus yeni nesil araçlarda gösterge panelinde hata kodu almamak için ve ya karavanınızın arka stoplarının yanması için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. 

      1- Karavan stop lambalarının led olarak montajını sağlarsanız sorun çözülmüş olur

      2- Aracınıza ek olarak modül montajı yaptırmanız gerekir daha pahalı olan bu yöntem hem güvenli hem de                   önerilen yöntemdir.